برنامهٔ دو شنبه ۸ نوامبر ۲۰۲۱- قاسم شعله سعدی – موضوع سخنرانی: در وضعیت حساس و اضطراری امروز ایران چه باید کرد؟

دکتر قاسم شعله سعدی

Kanoon is inviting you to a scheduled Zoom meeting
Date: Monday, November 8, 2021 Time: 7:00 PM EST(USA & Canada)
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/7032021982?pwd=R1QzdnFBQzdvdzJjY1YvQXFJcXdpUT09
Meeting ID: 703 202 1982
For security reasons, and to avoid hacking by intruders, your connections should show your name to be allowed to access the meeting. Generic name like iPhone, Galaxy , unfamiliar names and so on ….. will not be allowed to enter the meeting

دکتر قاسم شعله سعدی

قاسم شعله سعدی در سال ۱۳۳۳ در خانواده ای کشاورز در کنار آرامگاه سعدی شیرازی متولد شد و از شش هفت سالگی در کنار تحصیل در مزرعه کار کرد مدتی در دوران جوانی راننده تاکسی بود.
پس از اخذ دیپلم متوسطه در رشته حقوق قضایی پذیرفته و کارشناسی حقوق را ‌در کمتر از سه سال گرفت.
پس از انقلاب ۱۳۵۷ پیشنهاد پست دادستانی انقلاب شیراز را نپذیرفت و همراه همسر و فرزندش در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۵۸ یعنی حدود سه ماه پس از انقلاب برای ادامه تحصیل با خرج و هزینه شخصی خود و بدون هیچگونه بورسی به فرانسه رفت و در دانشگاه حقوق ، اقتصاد و علوم اجتماعی پاریس پذیرفته شد کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته علوم سیاسی اخذ نمود.
در حین تحصیل در دو رشته علوم سیاسی و حقوق مسئولیت دعاوی بین المللی ایران در کشورهای جهان را به عهده گرفت و در دیوان لاهه نیز از حقوق ایران در مقابل امریکا دفاع کرد از سال ۱۳۶۳ به ایران برگشت و به مدت سه سال در دانشکده حقوق دانشگاه شیراز به تدریس حقوق بین الملل پرداخت و سپس به تهران رفت و ابتدا در دانشگاه تربیت مدرس و سپس در دانشگاه تهران به مدت ربع قرن به تدریس روابط بین الملل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا پرداخت.
در مجلس سوم و چهارم نماینده مردم شیراز در مجلس بود  در این دو  دوره نمایندگی حتی حقوق خود را از مجلس نگرفت و بخاطر مواضع تند از تایید صلاحیت او جلو گیری نمودند.
در مجلس چهارم به اتهام رهبری قیام مردم شیراز توسط قوه قضاییه تحت تعقیب قرار گرفت  و در مجلس هم به همین اتهام نسبت به اعتبارنامه او اعتراض شد بعد از رد صلاحیت او را در لیست قتلهای زنجیره ای قرار دادند
وی در ۱۴ آذر ۱۳۸۱ با انتشار نامه سرگشاده خامنه ای را رهبر غیر قانونی و مرجعیت مذهبی او را قلابی خواند و سیاستهای داخلی و خارجی او را رد کرد.
پس از انتشار آن نامه دستگیر و روانه زندان شد و در زندان مورد شکنجه قرار گرفت به نحوی که به نخاع وی آسیب رسید.طی سه دهه .گذشته در ایران مبارزه کرده و بارها به زندان رفته نهایتا پس از ۲۸ سال تدریس او را از دانشگاه  اخراج نمودند
 در ۲۶ مرداد۱۳۹۷ با انتشار کلیپی با بی لیاقت خوندن دولت و بی کفایت خواندن مجلس که حاکمیت ملی را از بین برده و حتی قادر به تامین تمامیت سرزمینی در خصوص دریای مازندران نبودند اعلام کرد که فردا جلو مجلس میرود تا پرچم مخالفت با نظارت استصوابی را بدوش گیرد و فردای آن روز به جلو مجلس رفت و باز داشت شد ابتدا به زندان فشافویه سپس به زندان سپاه پاسداران و نهایتا به زندان اوین منتقل و ابوالقاسم صلواتی وی را به ۶ سال حبس محکوم کرد.
در سال ۱۳۹۰ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران مجددا به یک سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت  محکوم شد و در سال ۱۳۹۹توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران  به دو سال حبس محکوم شد و در سال ۱۳۹۶ و به دنبال انتشار نامه سرگشاده به رییس قوه قضاییه و اعتراض به سلطه نهادهای امنیتی بر دستگاه قضا و غیر قانونی خواندن حبس خانگی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۱۸. ماه حبس محکوم شد

در دهم آبانماه ۱۳۹۹ منشور راه سوم -راه نجات ایران رامنتشر کرد که با رد اصلاح طلبی و غیر قابل تحمل بودن نظام اسلامی برنامه ای مدون برای عبور از جمهوری اسلامی بر اساس استراتژی مبارزه خشونت پرهیز و تاکتیک اعتصابات عمومی و نافرمانی مدنی جنبش راه سوم- راه نجات ایران را پایه گذاری نمود
ترجیح او انتقال قدرت به ملت از طریق مصالحه میباشد و برای نشان دادن اراده قاطع مردم کیفرخواستی مفصل علیه خامنه ای منتشر نموده و در واقع دو‌گزینه در مقابل حکومت قرار داده است.
الف – انتقال قدرت به ملت از طریق مصالحه
ب- انتقال قدرت به مردم از طریق محاکمه
ضمنا علیه دولت و رییس جمهور سابق به اتهام قتل عمد هم میهنان اعلان جرم نموده است و نیز علیه خامنه ای به اتهام قتل عمد شهروندان و‌جنایت علیه بشریت اعلان جرم کرده است. قاسم شعله سعدی هرگز سمت قضایی نداشته و بمدت ۴۰ سال وکیل پایه یک دادگستری میباشد همچنین کشاورز است و شاعر میباشد.
او طی بیش از سه دهه گذشته بیش از سه هزار مصاحبه تلوزیونی و رادیویی داشته او هرگز در هیچ حزب سیاسی عضویت نداشته و کاملا مستقل بوده و هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا را مسبب وضعیت فاجعه بار کشور دانسته و با آنها درگیر بوده است.
.یادداشت هایم نیز در وبگاه اخبار روز در دسترس است.