کانون دوستداران فرهنگ ایران تقدیم می کند: نئولیبرالیسم و پی آمدهای آن در زندگی زحمتکشان توسط رضا فانی یزدی

رضا فانی یزدی

Kanoon is inviting you to a scheduled Zoom meeting
Date: Monday, November 1, 2021 Time: 7:00 PM EST(USA & Canada)
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/7032021982?pwd=R1QzdnFBQzdvdzJjY1YvQXFJcXdpUT09
Meeting ID: 703 202 1982
For security reasons, and to avoid hacking by intruders, your connections should show your name to be allowed to access the meeting. Generic name like iPhone, Galaxy , unfamiliar names and so on ….. will not be allowed to enter the meeting

در بهار ۱۳۳۸ در یک خانواده متوسط در شهر مشهد بدنیا آمدم. از آغاز نوجوانی به فعالیت‌های سیاسی علاقمند شدم. پیش از انقلاب فعالیت و همکاری با حزب توده ایران را شروع کردم. با پیروزی انقلاب و آغاز فعالیت علنی احزاب به عنوان یکی از مسولین حزب در شهر مشهد فعالیت علنی خود را آغاز وبه عنوان مسول شعبه کارگری در حزب فعالیت می کردم. در اردیبهشت سال ۶۲ دستگیر شده وپس ازچندین ماه تحمل شکنجه های غیر انسانی و زندگی درسلولهای انفرادی واتاق های دربسته دربازداشتگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهی دادگاههای انقلاب اسلامی شده و به اتهام عضویت در کمیته ایالتی حزب توده ایران و مسئولیت موقت این حزب در خراسان ابتدا به اعدام و سپس به بیست سال حبس محکوم شدم. تا شب عید سال ۶۸ در زندان بودم. چند ماه پس از آزادی از ایران خارج شدم و زندگی در مهاجرت را شروع کردم و در کنار کار و زندگی به فعالیت های سیاسی و حقوق بشری تا آنجا که امکان داشت پرداختم . ازبنیانگزاران واولین اعضای اتحادجمهوری‌خواهان ایران بوده و درچهارهمایش اولیه این اتحاد به عضویت شورای هماهنگی برگزیده شده وعضو هیت سیاسی و اجرایی آن بودم و در حاشیه نیز به تحلیل مسایل سیاسی پرداخته وبا برخی نشریات داخلی و خارجی همکاری کرده و هنوز نیز به اقتضاء وقت به این کار می پردازم .
دارای درجه کارشناسی در رشته مهندس برق و علوم کامپیوتر از دانشگاه برکلی هستم و بیش از دو دهه در زمینه مدیریت و امنیت شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات برای دولت کالیفرنیا کار کردم و در حال حاضر عضو کمیسیون حقوق بشر و کمیسیون اقتصاد و توسعه شهر ریچموند در کالیفرنیا هستم.
از همان ابتدای ورود به آمریکا در کنارهمسرم سهیلا در شمال کالیفرنیا زندگی کرده و دارای دو فرزندم، میترا ۲۸ ساله  و البرز ۲۶ ساله که هر دو متولد کالیفرنیا بوده و در حال حاضر در نیویورک مشغول به کار هستند.
بخشی از نوشته های سالهای گذشته ام را در وب سایت شخصی من   http://www.rezafani.com  می توانید ملاحظه کنید. آخرین یادداشت هایم نیز در وبگاه اخبار روز در دسترس است.