سخنرانی دو شنبه ۲۳اوت ۲۰۲۱- محمد باقر باقری

موضوع سخنرانی: چرا و چگونه  باید اصول درست اندیشیدن را آموخت؟

محمد باقر باقری

دکتر محمد باقر باقری یکی از پژوهشگران حوزه تفکر است که در باره نحوه آموزش و سنجش تفکر نقادانه(Critical Thinking)  پژوهش میکند. او دانش آموخته دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است و رساله دکتری خود را با عنوان:
«جایگاه تفکر نقادانه در نظام آموزشی ایران با ارائه یک مدل آموزشی برای تفکر» 
به رشته تحریر در آورده است.  در این رساله او تعریفی کاربردی برای تفکر نقادانه پیشنهاد کرده که قابل گسترش به یک مدل آموزشی باشد.
دکتر باقری از سال ۲۰۱۰ به طور جدی مشغول کار آکادمیک بر روی موضوع تفکر نقادانه  شده، چون آنرا یکی از جدی ترین موضوعات مورد نیاز جامعه بشری و بخصوص جامعه ایرانی میداند. او در کنار فعالیت های آموزشی و پژوهشی، سعی و تلاش مجدانه ای را به عمل می آورد تا عموم مردم را با آموزه های تفکر نقادانه آشنا کند، زیرا بر این باور است که آموزه های تفکر نقادانه نباید منحصر به محافل دانشگاهی باشد و باید عموم مردم در جوامع مختلف با روش های درست اندیشیدن آشنا شوند. در این راستا با راه اندازی یک کانال یوتیوب درس گفتار هایی را برای علاقه‌مندان به تفکر به صورت سلسله وار ارائه می کند.
دکتر باقری در سالهای ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ در بزرگترین  “کنفرانس بین المللی تفکر نقادانه واصلاحات آموزشی” که چهل سال از برگزاری آن در آمریکا میگذرد، دعوت شده و در این کنفرانس ها سخنرانی کرده است. ایشان چندین مقاله در زمینه تفکر نقادانه در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسانده است.

Kanoon is inviting you to a scheduled Zoom meeting
Date: Monday, August 23, 2021 Time: 7:00 PM EST(USA & Canada)
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/7032021982?pwd=R1QzdnFBQzdvdzJjY1YvQXFJcXdpUT09
Meeting ID: 703 202 1982

For security reasons, and to avoid hacking by intruders, your connections should show your name to be allowed to access the meeting۰
Generic name like Iphone, Galaxy, unfamiliar names and so on….will not be allowed to enter the meeting۰