برنامه دوشنبه ۱۵ ماه می ۲۰۱۷

مجمع عمومی سالیانه
گزارش کارکرد سالیانه هیئت مدیره

نوشته ای کوتاه از طرف آقای منصور امین زاده، مسئول کمیته سخنرانی کانون به مجمع عمومی سالیانه مورخ ۱۵ ماه می ۲۰۱۷


قبل از ارائه گزارش کمیته سخنرانی میل دارم از دیگر اعضای هیئت مدیره تشکر کنم. از مسئول کمیته فنآوری، خانم منیژه حسنی و مسئول کمیته مالی، آقای پرویز آبادی بسیار تشکر میکنم که همواره با روی خوش مسئولیت سنگین کار این ۲ کمیته را بخوبی انجام دادند. از آقای ترشیزی نیز تشکر میکنم که در نیمه دوم کار هیئت مدیره بما پیوستند و نه تنها در کمیته تدارکات و جشن ها، بلکه در کمیته های روابط عمومی و فنآوری نیز فعال بودند. همچنین از آقای سبحان صائمی بسیار سپاسگزارم که کار سنگین حمل و نقل سماور و دیگر وسائل میز چای و شیرینی را به دوش گرفتند، ایشان در کمیته روابط عمومی و جشن ها نیز فعال بودند

همچنین از خانم مهوش سهرابی و خانم پریوش مقدم تشکر میکنم که با موفقیت ویدئوی سخنرانی دوشنبه شب های کانون را گرفتند و در یوتیوب آپلود کردند.

در مورد خودم که مسئول کمیته سخنرانی بودم، باید بخصوص تشکر کنم از اعضای کمیته سخنرانی، خانم های آتی، مونیکا و شکوفه وکیلی. آقایان دکتر پارسا بناب، دکتر برقعی، دکتر ناظر، آقایان ترشیزی، حمیدزاده، آبادی، مشعشعی، امبش، و شبستری که همه باهم توانستیم برنامه سخنرانی های کانون را یکسال دیگر با موفقیت به پیش ببریم. باید بگویم که در کنار این دوستان بسیار یاد گرفتم. دوستی ها حفظ شد و همه دست به دست و در کنار هم اهداف کانون را به پیش بردیم.

شاید عده ای سئوال کنند که چرا شرکت کنندگان در جلسات حضوری کانون کم شده است؟ در جواب باید بگویم که زمانه عوض شده، در قدیم مردم دسترسی به اطلاعات نداشتند، اکنون در عصر تکنولوژی، اطلاعات رایگان در هر زمینه ای که بخواهید بوسیله اینترنت در دسترس میباشد. مردم میتوانند در منزل خود با یک کلیک انگشت در مورد موضوع مورد علاقه خود بخوانند، پژوهش کنند و ویدئوهای بسیاری در یوتیوب نگاه کنند. خوشبختانه کانون هم با کمک کار تیمی اعضای کمیته فنآوری از قافله عقب نماند. اکنون بنا به گزارش کمیته فنآوری، هموطنان در سرتاسر دنیا بتدریج با برنامه های کانون آشنا میشوند و  تعداد بینندگان هر ساله اضافه شده است. در قدیم که دسترسی به اینترنت نبود، کانون بصورت یک کلاب فرهنگی عمل میکرد که تنها ساکنین همین منطقه، دوشنبه ها با شرکت خود قادر بودند از برنامه های کانون استفاده کنند. اما اکنون برنامه ها و سخنرانی های کانون جهانی شده است و روز بروز هموطنان بیشتری در سرتاسر دنیا از وجود چنین کانون فرهنگی در منطقه ما آشنا میشوند و میتوانند از سخنرانی ها بهره ببرند.

شنیده شده عده ای میگویند اگر ویدئوی سخنرانی های کانون فوری در دسترس مردم قرار نگیرد، شاید عده بیشتری دوشنبه شب ها در کانون حضور یابند. اما من در جواب میگویم اینطور نیست، زیرا همانطور که قبلا اشاره شد، زمانه عوض شده است، فرد میتواند موضوع مشابه سخنرانی کانون را در یوتیوب بصورت سخنرانی های دیگر نگاه کند و زحمت آمدن بکانون را بخود ندهد. باید قبول کنیم که زمانه تغییر یافته و ماهم باید با زمانه بجلو برویم . پس بهتر است با حفظ دوستی ها و با کمک یکدیگر کارهای کانون را به پیش ببریم تا نه تنها صدای کانون را بگوش هموطنان در سرتاسر دنیا برسانیم، بلکه بتوانیم اعضای شرکت کننده در دوشنبه شب های کانون را حفظ و بیشتر کنیم.

امیدوارم همانطور که در این دوره هیئت مدیره همه با هم بصورت تیمی کار کردیم، بتوانیم هیئت مدیره دوره آینده را نیز تنها نگذاریم و کارها را با کمک یکدیگر به پیش ببریم.

منصور امین زاده، مسئول کمیته سخنرانی کانون

برای مشاهده گزارش ۲ کمیته سخنرانی و فنآوری روی ۲ لینک زیر را کلیک نمائید

گزارش کمیته سخنرانی به مجمع عمومی سالیانه مورخ ۱۵می ۲۰۱۷

گزارش کمیته فنآوری به مجمع عمومی سالیانه مورخ ۱۵ می ۲۰۱۷